A może warto kupić nieco tańszy smartfon?

A może warto kupić nieco tańszy smartfon?

Smartfony HTC

Smartfony HTC każdy doskonale zna, widzimy je bardzo często na sklepowych półkach, często niestety obok nich widzimy bardzo wysokie ceny, co już obeznanych w tematyce smartfonów wcale nie dziwi. Tego typu urządzenia są w gruncie rzeczy drogie, ale jeśli chodzi o HTC to może się nam wydawać, że nawet przesadnie, otóż wcale nie! Te urządzenia mają wręcz niską ceną, za to co oferują, za parametry jakie znajdują się pod tą niewinnie wyglądającą obudową. Mnóstwo pamięci RAM, bardzo szybki procesor, wiele dodatków, możliwość instalacji najbardziej rozbudowanych aplikacji, które potrzebują wielkich zasobów mocy obliczeniowej to żaden problem dla HTC. Wiele innych modeli od innych producentów nie jest w stanie udźwignąć wielu aplikacji oraz nowoczesnych gier, ponieważ nie udało się w tak małych gabarytach zmieścić wielkiej mocy obliczeniowej i zachować bezpieczeństwa urządzenia. Smartfony HTC  to jedne z najbardziej popularnych urządzeń na świecie, poza tym, że są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, mają dużą moc obliczeniową to jeszcze ich wygląd i funkcjonalność znajdują się na najwyższym poziomie. Z każdym dniem dowiadujemy się o premierze kolejnych urządzeń tego rodzaju, tak jest i będzie nadał, bowiem technologia nie stoi w miejscu, a każdy użytkownik telefonów komórkowych z przyjemnością zamieni swój stary telefon na nowszy model, wypełniony po brzegi technologią i dodatkami. Firma HTC również już wkrótce wydaje swój kolejny smartfon, który z pewnością będzie zaliczany do elity.

Smartfony Nokia

Firmę Nokia zna każdy z nas doskonale, swą sławę zyskała produkując przed laty model 3310, który do dziś jest w użyciu w niektórych krajach. Telefony tej marki od zawsze charakteryzowały się niezwykła wytrzymałością, prostą obsługą, nowoczesnymi rozwiązaniami i świetnym wyglądem. Obecnie modeli telefonów jest o wiele więcej niż kiedyś, również ich jakość oraz możliwości uległy wielkim zmianom, oczywiście w pozytywnym sensie. Dziś mamy do dyspozycji np. Smartfon NOKIA Lumia 1520, który ma wielkie możliwości, a oto jego charakterystyka:
Smartfon działający na systemie Windows Phone 8, wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej aż 6 cali i potężnej rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli), ma wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 20 Mpix PureView, co daje mu miejsce lidera w grupie. Do tego jeszcze znajdziemy w nim NFC i 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany zegarem 2.2 GHz. Jak wszyscy wiemy Nokia dba o długie korzystanie z telefonu i możliwość sporadycznego ładowania, dlatego jego akumulator ma pojemność aż 2400 mAh.

Nokia stale wydaje kolejne wersje, więc i w przypadku tego telefonu możemy się nastawiać, że w najbliższej przyszłości specjaliści z firmy postarają się jeszcze bardziej podrasować procesor, zamontować jeszcze większą ilość pamięci, a także dodać wiele różnych, przydatnych każdemu użytkownikowi gadżetów. Statystyki pokazują, że średnio co pół roku wychodzi nowy model z fabryki Nokia, więc tylko czekać, aż pojawi się nowy model „komputera” Nokii zminimalizowany do smartfona.