Jak podłączyć laptopa do internetu?

Jak podłączyć laptopa do internetu?

Czy jest ktoś, kto nie wie jak podłączyć laptopa do internetu?

Oczywiście że tak. Jednak wbudowane karty bezprzewodowe karty sieciowe Wi-Fi, złącza RJ45 czy wreszcie laptopy z modemem 3G zdecydowanie ułatwiają rozwiązanie tego problemu.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jest ten artykuł.

 

Karta bezprzewodowa Wi-Fi w laptopie

Dziś w zasadzie wszystkie notebooki i laptopy wyposażone są przez producenta w urządzenia zapewniające bezprzewodowy dostęp do internetu czyli karty bezprzewodowe Wi-FI. Najnowsze pracują w standardzie b,g oraz n zapewniając prędkość transmisji nawet do 300 Mbitów/sekundę.

Oprócz tego wszystkie dysponują od bardzo dawna złączem sieciowym w standardzie RJ45 , które możemy podłączyć kablem do gniazdka sieci przewodowej w biurze, szkole czy hotelu.
Mało tego, każdy laptop dysponuje złączami typu USB, które w razie konieczności posłużą do połączenia z internetem.
Jak to wszystko działa?

Karta sieciowa w laptopie

Każdy wierzy w łączność bezprzewodową, bo jest ona mało zawodna i dostęp do internetu za jej pośrednictwem jest łatwy, szybki i niemal bez przerw.
Co się jednak dzieje, kiedy laptop znajdzie się poza zasięgiem sieci, do której ma dostęp?

Wówczas należy szybko znaleźć jakąś alternatywę. Wtedy należy skorzystać z  dodatkowych wejść karty sieciowej w laptopie i podłączyć kabelek .
Wystarczy znaleźć stosowne gniazdo instalacji sieciowej  budynku, w którym się znajdujemy  i można łączność z internetem przywrócić.

Dyskomfort będzie taki, że odległość, którą można się przemieszczać z laptopem pomiędzy nim a routerem będzie równa długości kabla, którym połączy się komputer z routerem. To jednak nie kiedy koniecznie trzeba szybko znaleźć dostęp do sieci.

Modem 3G w laptopie

Często laptopy, szczególnie te z górnej półki cenowej  są wyposażone w dodatkowy modem 3G wbudowany w urządzenia.

Nawet nie będąc w zasięgu routera lokalnej sieci bezprzewodowej można się podłączyć do internetu wykorzystując sieć telefonii komórkowej 3G , a w większych miastach nawet 4 G.  I w zależności od mocy i parametrów sygnału sieci komórkowej w miejscu odbioru możemy uzyskać doskonałą jakość i prędkość transmisji danych, nie gorszą niż przy wykorzystaniu sieci bezprzewodowych.

Czasem nawet lepszą, szczególnie wykorzystując technologie LTE czy HDSPA.
Jeśli twój laptop nie ma wbudowanego modemu 3G nie jesteś na pozycji straconej.  Wystarczy zaopatrzyć się w zewnętrzny modem 3G w postaci zewnętrznej karty, wyglądem przypominający nieco pendrive i wpiąć go do portu USB swojego laptop. Stosowne oprogramowanie zawarte w pamięci wewnętrznej modemu wykona za nas odpowiednią konfigurację sprzętu.

 

Jak widać posiadacze laptopów i notebooków mają aktualnie wiele możliwości przyłączenia laptopa do internetu. Czy to  sieć bezprzewodowa Wi-Fi, kabel sieciowy  czy modem 3G – wszystkie te rozwiązania spełnią oczekiwania użytkowników i pozwolą im  docenić możliwości drzemiące w ich komputerach.

Jeśli interesujesz się grami video – Zobacz ofertę tanich konsol i gier Sony Playstation w techsat24.pl !