Najlepsze laptopy tego roku

Najlepsze laptopy tego roku

O tym, że laptopy skutecznie „wykopały” już z rynku stacjonarne komputery, nie trzeba nikogo przekonywać. Niewielu ludzi dziś, decyduje się na kupno dla siebie komputera stacjonarnego, zarówno na użytek domowy, jak i do pracy. O ile, jeszcze kilkanaście lat temu, możliwości sprzętowe laptopów były znacznie niższe, przez co nie nadawały się one do bardziej wymagających gier, dziś różnice te zupełnie się zatarły. Z powodzeniem więc możemy wykorzystywać laptopa do wszystkich czynności.

Każdego roku na rynku komputerów, pojawiają się nowości sprzętowe wśród, których wyróżnić można te cieszące się doskonałą opinią, jak i takie, których funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. W dzisiejszym zestawieniu, chcielibyśmy przedstawić naszym zdaniem, dwa najlepsze modele komputerów, pochodzących z roku 2015, które różnią się między sobą znacznie. Zobaczcie sami!
Nowy Asus [X553MA-BING-SX455B]  CENA: około 1200 zł
Nie będziemy zagłębiać się w szczegółową specyfikację tego modelu, tego rodzaju informacje techniczne można bowiem znaleźć na dowolnej stronie. Grunt, że model ten cechuje doskonała jakość dźwięku oraz funkcjonalność. Połączenie z siecią WiFi nawiązać można dzięki wykorzystaniu modułu WLAN. Modole ten posiada oczywiście wbudowaną na stałe kartę sieciową, umożliwiającą połączenie się z siecią bezprzewodową. Bardzo ciekawą opcją posiadaną przez ten model komputera, jest obecność wybudowanego czytnika kart SD, dzięki czemu, nie będziemy zmuszeni do zakupu żadnego adaptera kart czy też innego wynalazku tego rodzaju. Oczywiście laptop posiada także wbudowaną kamerkę dzięki, której będziemy mogli prowadzić video rozmowy za pośrednictwem komunikatorów. Dzięki zainstalowanej pamięci szybkiej komputera, możemy cieszyć się wieloma grami oraz innego rodzaju rozrywką, bez obaw o tak zwane „ścinanie” się. Imponująca jest także pamięć wbudowana. Dysk o pojemności 500G daje nam niemal nieograniczone możliwości zapisywania na komputerze gier, filmów, plików oraz wszelkich innych plików. Co bardzo ważne, jego cena jest stosunkowo niska, biorąc pod uwagę jego parametry oraz wysoką jakość wykonania.

Asus [X553MA-BING-SX455B

 

Laptop Apple MacBook Air  Cena: około 4 tys zł
Ten model laptopów, cieszy się ogromną popularności. Wielu ludzi jednak, może jedynie marzyć o jego posiadania, z racji jego ceny, która w porównaniu do innych urządzeń tego typu, należy do szczególnie wysokich. Zdaniem naszych testujących ten model Apple MacBooka, odznacza się naprawdę wyjątkowymi funkcjami graficznymi, skutecznie wyróżniającymi go na tle zwykłych laptopów. Każdy rdzeń procesora, może obsługiwać jednocześnie dwa zadania, wykonywane przez komputer, dzięki czemu jego praca jest w pełni płynna.

Apple MacBook Air 13