Ranking drukarek atramentowych

Ranking drukarek atramentowych

Wybór drukarek atramentowych jest naprawdę bardzo duży. Samodzielnie bardzo ciężko jest zdecydować się na odpowiedni model. Szczególnie, jeżeli na ich temat nie ma się odpowiedniej wiedzy. Pomocny w podjęciu ostatecznej decyzji będzie ranking drukarek atramentowych.

Zakup nowej drukarki atramentowej lub urządzenia wielofunkcyjnego może być być kłopotliwy, gdy dokonujesz go po raz pierwszy. Dziesiątki modeli dostępnych w sklepach internetowych, a każdy z nich posiadający mnóstwo niewiele mówiących nam parametrów technicznych onieśmiela. By dokonać właściwego wyboru, należy przede wszystkim określić:

potrzebną wielkość wydruku, wielofunkcyjność (czy potrzebujemy tylko drukarkę atramentową, czy przyda nam się może również skaner i kolorowa kopiarka, czy potrzebujemy urządzenia wielofunkcyjnego (np gdy wykonujemy wydruki z tabletu czy smartfona), zakładane obciążenie wydruku – 20 stron / mc czy 2000 stron / mc (skutkuje to doborem odpowiedniego zasilania tuszem – pojedynczy cartridge czy system zasilania)

Jeśli już znamy odpowiedź na powyższe pytania wystarczy porównać kilka modeli oferowanych przez HP, Brothera, Epsona, Canona czy Samsunga. To najbardziej popularni wytwórcy produkujący drukarki atramentowe i atramentowe urządzenia wielofunkcyjne w Polsce. Przeczytaj uważnie opinie użytkowników, którzy weszli w posiadanie konkretnych urządzeń, tak najszybciej poznasz ich dobre i złe strony. Wybieraj te które mają same pozytywne opinie od użytkowników. Dzięki temu uda się wybrać model odpowiednio dostosowany do potrzeb i spełniający oczekiwania.

Drukarki kolorowe atramentowe

To czy jakość druku w drukarce kolorowej będzie nam odpowiadała, w dużej mierze zależy od jakości atramentu oraz papieru. Urządzenia obecne na rynku są wyposażone w szereg supernowoczesnych technologii, które pozwalają podnosić jakość druku. Jeżeli zależy Wam na wysokiej precyzji druku, zawsze wybierajcie atrament pigmentowy. Tekst będzie ostry i wyrazisty. Na pewno uzyskacie znacznie wyższą jakość niż stosując tusz oparty na barwnikach i rozpuszczalnikach. Drukarki atramentowe bardzo dobrze radzą sobie z przygotowywaniem druku kolorowe, jak i czarno-białego. Mogą drukować zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane dokumenty. Wystarczy tylko podłączyć je do laptopa w biurze czy domu kablem USB, lub te wyposażone w WiFi zintegrować z domową siecią bezprzewodową.

Urządzenia wielofunkcyjne w wersji atramentowej

Nowoczesne urządzenia drukujące to zazwyczaj urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz samego drukowania zapewniają pełną wygodę oraz komfort pracy umożliwiając skanowanie i powielanie dokumentów. Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, za cenę dosłownie 50 -100 złotych wyższą niż same drukarki posiadają wbudowany skaner oraz kopiarkę. Dzięki temu możliwy jest dzięki nim nie tylko wydruk, ale także skanowanie i kopiowanie dokumentów. Zarówno tych czarno-białych, jak i kolorowych. Niektóre modele, szczególnie te przeznaczone do pracy biurowej są również wyposażone w fax. Rozwiązanie to spodoba się na pewno firmom, które współpracują z różnymi kontrahentami, dla których przesyłanie dokumentów faxem jest jeszcze standardem.

Znaczenie przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego ma również szybkość druku. Jeżeli zależy Wam na tym, aby drukarka wręcz wypluwała kolejne strony, warto wybrać najnowocześniejsze modele. Wtedy zarówno drukowanie, skanowanie, jak i kopiowanie odbędzie się w bardzo szybki sposób. Wysokiej jakości urządzenia wielofunkcyjne na pewno zagwarantują pełne dopasowanie do potrzeb użytkowników, co jest przecież najważniejsze.

Warto także sprawdzić, w jakie oprogramowanie jest wyposażone urządzenie wielofunkcyjne. Podstawowe programy edycyjne często nie spełniają oczekiwań. Lepiej wybrać pakiet rozbudowany pozwalający na mocniejsze ingerowanie w drukowany dokument.